Falsterbo Islandshästar

Tölt Öppenklass Startlista

1.Röd
Ellinor Mattsson Kristall från Elinehof
född 2011
e:Tristan från Jarde

2.Gul
Juliane Klink-Limbo från Änghaga
född 2011
e: Hósias fra Engholm

3.Grön
Elin Öhman-Birkir från Frötuna
född 2003
e:Bjartur frá Egilsstadabae

4.Blå
Lina Asker-Klaki från Os 
född 2004
e; Burkni frá Skarholt

5.Vit
Louise Sieka Alvar från Salomea
född 2012
e:Ómi frá Úlfljótsvatni

6.Orange
Johanna Wingstrand Fagra från Backome
född 2013
e:Prins från Knutshyttan

7.Vit/Röd
Cecilia Stewart-Heilla från Lärkebo 
född 2009
e:Reynir från Äppelunde

8.Utan färg
Sabina Svärd-Smidur från Slätterne 
född 2013
e:Prins från Knutshyttan


Grand Final Fyrgång Special
1.Röd
Daniel Sundin Brumpton - Salvar fra Klukku
född 2013
e: Korgur frá Ingólfshvoli

2.Gul
Magnús Skulason - Nói från Brösarpsgården
född 2009
e:Kiljan frá Blesastödum

3.Grön
Louise Sieka - Ómi frá Ulfljótsvatn
född 2004
e:Klettur frá Hvammi

4.Blå
Felicia Lindblom - Gorm från Smedjan
född 2007
e:Dökkvi frá Mosfelli

5.Vit
Anna Funni Jonasson - Garri frá Fitjum
född 2005
e:Farsaell frá Fitjum

6.Orange
Sabina Svärd - Kongur Vom Kranichtal
född:2011
e: Laxnes Vom Störtal

7.Vit/Röd
Vignir Jonasson - Mimir från Lindarbakka
född 2013
e: Berserkur frá Stykkishólmi

8.Utan färg
Helena Kroghen Adalsteinsdottir - Vitus fra Nöddegården
född 2012
e: Ódinn frá Ásmúla
 

Pass Lagkamp

Lag 1
Daniel Sundin Brumpton-Gammur frá Reykjavik
Magnús Skulason - Fagri från Brösarpsgården
Katie Sundin Brumpton-Mani frá Hvoli

Lag 2
Aidan Carson - Blida frá Fögruhlid
Linnea Vas - Brodir fra Slippen
Johanna Wingstrand -Atlas frá Hvoli



 

Fyrgång Öppenklass Startlista

1.Röd
Carina Frederiksen Hósias fra Engholm
född 2007
e: Sleipnir fra Moselundgård

2.Gul
Jonna Thorvaldsson Glitnir från Kulltorp
född 2007
e:Eidfaxi från Kvarnbacka gård

3.Grön
Louise Sieka-Alvar från Salomea
född 2012
e:Ómi frá Úlfljótsvatni

4.Blå
Lina Asker-Klaki från Os 
född 2004
e; Burkni frá Skarholt

5.Vit
Humlan Milton-Hildingur från Stall Vita Villan
född 2010
e: Valiant från Solbacka

6.Orange
Petronella Davidsson-Kerfill frá Dalbae
född 2009. 
e: Gaumur frá Audsholtshjáleigu


7.Vit/Röd
Beatrice Von Bodungen-Hördur frá Varmadal 
född 2010
e:Léo frá Varmadal

8.Utan färg
Johanna Wingstrand-Fagra från Backome
född 2013
e:Prins från Knutshyttan


Grand Final T1 Special
1.Röd
Karin Gunnarsson - Flósi från Rooslunda
född 2003
e: Meitill frá Kjarnholtum

2.Gul
Helena Kroghen Adalsteinsdottir-Alfadans fra Kringeland
född 2008
e: Álfasteinn frá Selfossi

3.Grön
Louise Sieka - Ómi frá Ulfljótsvatn
född 2004
e:Klettur frá Hvammi

4.Blå
Johanna Asplund-Bodi från Åleby
född 2008
e: Ísar frá Keldudal

5.Vit
Finnur Bessi Svavarsson - Glitnir frá Margrétarhofi
född 2008
e: Glymur fa Árgerdi

6.Orange
Anna Funni Jonasson - Garri frá Fitjum
född 2005
e:Farsaell frá Fitjum

7.Vit/Röd
Magnús Skulason - Nói från Brösarpsgården
född 2009
e:Kiljan frá Blesastödum



Grand Final Femgång Special

1.Röd
Johanna Asplund-Bodi från Åleby
född 2008
e: Ísar frá Keldudal

2.Gul
Karin Gunnarsson - Flósi från Rooslunda
född 2003
e: Meitill frá Kjarnholtum

3.Grön
Katie Sundin Brumpton - Simon frá Efri-Raudalaek
född 2006
e: Galsi frá Saudárkróki

4.Blå
Linnea Vas - Brodir fra Slippen
född 2010
e:Gjafall fra Katknös

5. Vit
Helena Kroghen Adalsteinsdottir- Gudbjerg frá Skagaströnd
född 2007
e:Smári frá Skagaströnd

6.Orange
Kristján Magnússon-Trá frá Kirkjubae
född 2008
e: Straumur frá Breidholti

7.Vit/Röd
Magnús Skulason - Fagri från Brösarpsgården
född 2010
e: Kulur från från Brösarpsgården